1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

K Yetki Belgesi Hizmete Açıldı

 

 

İnebolu Ticaret ve Sanayi Odası,  yurt içi eşya taşımacılığı yapacak olan kişilerden istenen “4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu ve bu Kanun’a istinaden çıkarılan Karayolu Taşıma Yönetmeliği çerçevesinde yurtiçi eşya taşımacılığı yapacak firmalar için düzenlenen K türü yetki belgesini verme yetkisini aldı.

“İnebolu Ticaret ve Sanayi Odası, Hizmetlerine Yenilerini Eklemeye Devam Ediyor”

Geçtiğimiz Ocak 2022’den itibaren taşımacılık yapanlar için önemli bir uygulama olan sayısal takograf kartı vermeye başlayan İnebolu TSO, şimdi de hizmet portföyüne “K Belgesi”ni de ekledi.

Odamız hizmet alanının gün geçtikçe genişlediğini, üyelere yönelik hizmetlerin yanı sıra genele yönelik de belge vermeye başladıklarını belirten İnebolu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şakir İŞERİ, K Belgesi hizmeti hakkında şu bilgileri verdi: “Yurt içi eşya taşımacılığı yapacak olan gerçek ve tüzel kişilerin alması gereken K türü belge odamız tarafından verilmeye başlamıştır. Daha önceleri yalnızca il odalarından verilen hizmet, gerçek kişiler için e-devlet üzerinden yapılabiliyordu. Ancak şirketler işlemlerini il odalarından yapmak zorundaydılar. Bu durum şirketlere hem zaman, hem de maddi kayıp veriyordu. Bu uygulama zaman tasarrufunun yanı sıra il merkezine kadar gitmeyi ortadan kaldırdığı için masrafı da minimuma indirdi. Yeni uygulamamız üyelerimize hayırlı olsun” dedi.